Kategoria ogólna > Warsztat - pozostałe

Zadaszenie - kit czy hit?

(1/3) > >>

Dżek:
Jakiś czas temu wymodziłem sobie komplet - plandeka, maszty, odciągi itd. Plus - można kombinować różne warianty rozłożenia na 1 i 2 auta. Minus - upierdliwe w rolowaniu plandeki, bo trzeba ją kłaść na ziemi, a w przypadku noclegów na dziko różnie bywa z podłożem. Gdy jestem sam, to rolowanie robi się podwójnie upierdliwe i w praktyce nie rozkładam.
Więc dojrzewam... https://wildcamp.com.pl/zadaszenia-offroad/89-zadaszenie-markiza-2x3m-mocowane-do-bagaznika-dachowego.html
Ktoś ma? Jakieś przemyślenia dotyczące producenta? Wygląda sensownie. Nietoperz mnie nie interesuje.

Jac:
Ja jestem na etapie lekkiego tarpa chyba 2,4x3,5m i 2 kijków teleskopowych, mam szybkie mocowania na bagażniku zrobione i składam i rozkładam to w miarę szybko, sądzę że porównywalnie do markizy

Minus że trzeba dwa śledzie wbić


Ale rozważałem to nie potrzebujesz nic w ziemię wbijać jak nie wieje
http://cortima.eu/markizy/

piotrul:

--- Cytat: Dżek w 04 Kwiecień 2021, 03:36:57 --- Minus - upierdliwe w rolowaniu plandeki, bo trzeba ją kłaść na ziemi, a w przypadku noclegów na dziko różnie bywa z podłożem. Gdy jestem sam, to rolowanie robi się podwójnie upierdliwe i w praktyce nie rozkładam.

--- Koniec cytatu ---


--- Cytuj ---Markiza jest bardzo prosta do złożenia. Montaż polega na zrolowaniu markizy i schowaniu w wodoszczelnym pokrowcu zapinanym na zamek.
--- Koniec cytatu ---

Jeżeli jest możliwość, to lepiej to pomacaj, zroluj osobiście zanim kupisz.  ;)

Dżek:
Może być słabo z tą możliwością przetestowania. No chyba że któryś ze sklepów w Warszawie sprzedaje produkty tej firmy. Jeszcze nie patrzyłem jaką mają sieć dystrybucji. W sumie jest trochę tych zadaszeń w różnych wariantach, ale jak mam ładować dwa razy więcej kasy do kieszeni ARB, to wolę je zostawić polskiemu producentowi. To w sumie nie jest prom kosmiczny i raczej trudno spektakularnie spierdolić, więc może dobrze im wyszło ;D Może ktoś używał te ich daszki? Zależy mi na opinii z autopsji.

RudeBoy:
Ja mam takie jak na foto.
Producent jakiś jing-jong-peng a oficjalnie Snake4x4.

Generalnie to jest spoko. Jakość wykonania tego na 4.
Idealnie chroni przed słońcem. Przed deszczem znacznie gorzej, bo jak ostro leje to woda się zbiera na środku i trzeba wylewać, ale sam materiał nie przecieka. Pewnie zostawione na noc na ulewie by jebło pod naporem wody.  Przy biwakowaniu w pogodzie średniej i lekkim deszczy zero problemu. Ja mam z oświetleniem i to też nawet daje radę.

Lubie to za stosunkowo proste rozkładanie. W dwie osoby to jest to dosłownie 2 min.
Jedna uwaga. Bezwzględnie i zawsze trzeba przybijać linki odciągowe do masztów choć bez nich zadaszenie stoi elegancko. Raz nie przybiłem bo sobie zrobiłem przerwę na browarka i mi się zapomniało. Leciutko dmuchnęło i jak wykurwiło wszystko w powietrze to szkoda gadać. Bez spawania profilu alu się nie obeszło.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej