Kategoria ogólna > Warsztat - mechanika

Land Rover Discovery 5 - silnik rzęzi i wibruje

(1/7) > >>

mpudlo:
Cześć ,

mam Land Rovera SD4 240 KM z 2015 r., przebieg ok. 55 tys. km, czyli tyle, co nic :)

Całkiem fajnie się jeździ, ale zimą zaczął się pewien problem, który w tej chwili się rozwija i przechodzi w kolejne upierdliwości.

1. Zimą, przy odpalaniu auta, z automatu włączają się wszystkie ogrzewania, więc jest duże obciążenie prądowe. Zauważyłem w tym roku, że przez jakieś 30-60 s po odpaleniu zaczęły bardzo falować obroty. Dzieje się to teraz cały czas, silnik musi być jednak całkowicie zimny, po całej nocy. przy pierwszym odpaleniu. Wygląda to tak:

https://youtu.be/Lh_kkgXzjtg

2. Do tych pierwotnych problemów z obrotami doszedł niedawno kolejny objaw, a mianowicie znowu przez 30-60 s, przy pierwszym odpaleniu motoru z komory silnika wydobywa się przeraźliwy klekot. A dodatkowo jednostka napędowa się cała trzęsie, co przenosi się na karoserię i czuć to w środku. Obroty falują, nawet bez włączania "elektryki".  Po chwili wszystko się uspokaja. Jednak gdy włączę od razu ogrzewanie szyb, klimę i nawiewy, to następuje sytuacja z punktu 1, czyli ponowne falowanie obrotów i trzęsienie całym autem. Wygląda to tak:

https://youtu.be/Pr5jpW4IjPg

3. No i na chwilę obecna mam kolejną fazę tej usterki, a mianowicie pojawiają się wibracje nadwozia po zatrzymaniu auta z jazdy. Nic nie klekocze, nie ma falowania obrotów, ale na kabinę przenosi się takie bujanie, jakby jechać na krzywym kole. Nie jest to typowe dla diesla mrowienie pod tyłkiem i stopami. Co gorsze, te drgania występują losowo. Czasami przy każdym zatrzymaniu, a czasami w ogóle przez kilka kilometrów jazdy przez miasto. Jeśli już samochód zacznie wibrować, to nie pomaga mocniejsze wciśnięcie hamulca, przełączenia z D na R lub P, włączanie/wyłączanie elektrycznych urządzeń.

Będę wdzięczny za komentarz.

TomekW:
Jedź do warsztatu
Dobrego
Czym prędzej
Jacek Szczęsny słowo klucz

apede:
Wychodzi na to że w tych samochodach 55 tyś km to już nie jest tyle co nic  :bums

lr_olek:
nie t u sie witamy :facepalm:

Kwantowy:
Sprawdź masę.  ***

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej